LSFP atbalsts
Artūrs Mangulis
Artūrs Mangulis
Ogres novada domes priekšsēdētājs

Ogre-Milža spēks.

Pilna Uzruna
Img 9764

Valmiera patlaban ierindojas 1.vietā sacensībā „Latvijas spēcīgākā pilsēta”

Trešdien, 13.augustā, sacensībā „Latvijas spēcīgākā pilsēta” svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu valmieriešiem izdevās kopsummā pacelt 207 990 kg un palīdzēt pilsētai patlaban ierindoties 1.vietā. Sacensības notika sociālā projekta „Es zinu, Tu to vari” ietvaros.

Sacensības norisinājās trīs grupās – sievietes, jaunieši līdz 18 gadu vecumam un vīri. Katra dalībnieka individuālais veikums veidoja pilsētas kopējo rezultātu. Valmieriešiem izdevās apsteigt līdzšinējo sacensību līderi Alūksni.

Šī brīža pilsētu reitings:

1. Valmiera (207990 kg)

2. Alūksne (158 460 kg)

3. Bauska (145 010 kg)

4. Gulbene (137 260 kg)

5. Cēsis (118 970 kg)

6. Jelgava (86 030 kg)

7. Jūrmala (72 700 kg)

8. Sigulda (70 050 kg)

9. Kuldīga (59 810 kg)

Sacensībā „Latvijas spēcīgākā pilsēta” Valmieras posmā sieviešu konkurencē 1.vietu izcīnīja komandas „Valmiera” sportiste Benita Sakne, uzspiežot 20 kg smago svara stieni 50 reizes. Otro vietu izcīnīja Eva Jeramite no komandas „SP Valmiera” ar 48 uzspiestām reizēm, trešo – Līva Bērziņa no komandas „Vienu jau var”, uzspiežot svara stieni 47 reizes.

Starp jauniešiem izturīgākais bija komandas „SP Valmiera” atlēts Kārlis Jekševics ar 150 uzspiestām reizēm, atstājot otrajā vietā komandas „Valmiera” sportistu Sergeju Ivšinu ar 130 uzspiestām reizēm. Kārļa Jekševica komandas biedrs Raivo Butenieks izcīnīja 3.vietu, uzspiežot svaru stieni 110 reizes.

Starp 104 vīriem spēcīgākais bija komandas „Valmiera” sportists Artūrs Mozulis ar 85 uzspiestām reizēm. Otro un trešo vietu dalīja komandas „SP Valmiera” sportisti Aleksandrs Vasiļjevs un Mārtiņš Krūze ar vienlīdzīgu rezultātu – 79 uzspiestās reizes. Ņemot vērā kārtas numuru (Aleksandrs sacensībās startēja ar 30. kārtas numuru, bet Mārtiņš sacensības noslēdza, esot 135. sacensību dalībnieks), Aleksandrs izcīnīja 2.vietu, bet Mārtiņš palika trešais.

Valmieras posmā spēcīgākā komanda bija „SP Valmiera” ar 18350 kg, otrā vietā bija komanda „Valmiera” ar 16850 kg, trešā – komanda „Vienu jau var” ar 2980 kg.

 Sacensību rezultāti pieejami ŠEIT.

 Sacensības „Latvijas spēcīgākā pilsēta” notiks vēl četrās pilsētās – 17.augustā Liepājā, 23.augustā Jēkabpilī, 24.augustā Rēzeknē un 30.augustā Rīgā.

 Informācija par sacensību norisi un citu pilsētu rezultātiem pieejama Latvijas Pauerliftinga federācijas mājas lapā http://www.powerliftings.lv/.

 Pauerliftinga sacensības „Latvijas spēcīgākā pilsēta” notiek sociālā projekta „Es zinu, Tu to vari!” ietvaros. Lielākā daļa projekta „Es zinu, Tu to vari!” pasākumu ir veltīti jauniešiem, atsevišķi pasākumi paredzēti arī ģimenēm kopā ar bērniem. Projekta mērķis ir iedvesmot jauniešus būt fiziski aktīviem un veidot izpratni, ka veselīgs un aktīvs dzīvesveids un atteikšanās no dažādu atkarības vielu lietošanas palīdz sasniegt nospraustos mērķus. Projekta ietvaros no jūlija līdz augustam notiek vairāk kā 58 pasākumi visā Latvijā – ielu basketbola turnīri, ielu vingrošanas sacensības un citi ielu kultūras pasākumi, kā arī nometnes un ģimeņu sporta dienas. Par visām projekta aktivitātēm var uzzināt portāla draugiem.lv lapā www.draugiem.lv/tutovari. Aktivitātes veidotas tā, lai tās būtu vienkāršas un viegli pieejamas ikvienam interesentam.

Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs atgādina - veselības saglabāšanas visa mūža garumā pamatā ir cilvēka personīgā atbildība. Ārstēšana un veselības aprūpe cilvēka veselību ietekmē aptuveni pa 20%. Atlikušie 80% ir katra cilvēka personīgi izdarītās izvēles – veselīgs vai neveselīgs dzīvesveids – uzturs, fiziskās aktivitātes vai to neesamība, veselībai kaitīgu vielu lietošana vai izvairīšanās no tām, riskants vai drošs dzīvesveids, sociālie faktori, izglītība u.c. Īpaši būtiski to ir apzināties jau jaunībā un savu dzīvi balstīt uz veselību pozitīvi ietekmējošām izvēlēm.

Sacensību „Latvijas spēcīgākā pilsēta” Valmieras posmu organizēja Latvijas Paeurliftinga federācija. Projektu atbalsta Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs. Projekta stratēģiskais partneris Draugiem.lv, informē lieldraugi TVNET, JCDecaux un LTV.

Informāciju sagatavoja:

Baiba Norberte

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Latvijas Pauerliftinga federācija

Biedrība Spēka Pasaule