LSFP atbalsts
Jānis Lāčplēsis
Jānis Lāčplēsis
Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs

Daugavpilī spēkavīri nav izzuduši

Pilna Uzruna
Img 0568

Sacensību „Latvijas spēcīgākās pilsētas” 12. posms notiks Daugavpilī

Sociālā projekta „Es zinu, Tu to vari” ietvaros Daugavpils Pilsētas centrālajā laukumā svētdien, 24.augustā, plkst. 12.00 notiks sacensības svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu „Latvijas spēcīgākā pilsēta”.

Laika posmā no plkst. 12.00 līdz plkst. 15.00 Daugavpils un tās apkārtnē dzīvojošie iedzīvotāji tiek aicināti cīnīties par spēcīgākās pilsētas titulu un uzspiest svara stieni pēc iespējas vairāk reižu. Jauniešiem līdz 18 gadu vecumam un sievietēm svaru stienis svērs 20 kg, savukārt vīru konkurencē tas būs 50 kg smags. Katra sacensību dalībnieka individuālais sniegums veidos pilsētas kopējo rezultātu. Jo vairāk dalībnieku piedalās sacensībās, jo lielāka iespēja pilsētai iegūt titulu Latvijas spēcīgākā pilsēta.

Lai par Daugavpils pilsētas iedzīvotāju paveikto uzzinātu citās pilsētās, sacensību dalībnieki tiek aicināti iemūžināt savu startu, izaicināt citus un ievietot video/foto materiālu draugiem.lv lapā www.draugiem.lv/tutovari.

Šovasar sacensībā „Latvijas spēcīgākā pilsēta” ir piedalījušās vairākas pilsētas – Sigulda, Jūrmala, Bauska, Gulbene, Cēsis, Alūksne, Kuldīga, Jelgava, Valmiera un Liepāja. Jēkabpilī sacensības notiks 23.augustā, savukārt sacensību posmi tiks noslēgti Rīgā 30.augustā plkst.12.00 11.novembra krastmalā.

Sacensību „Latvijas spēcīgākā pilsēta” noslēgumā tiks apbalvotas trīs Latvijas spēcīgākās pilsētas, ņemot vērā katrā pilsētā pārcilāto kopējo rezultātu tonnās. Godināti tiks arī spēcīgākie sacensību dalībnieki katrā grupā – jaunieši līdz 18 gadiem, sieviešu konkurencē un vīru konkurencē, kā arī trīs spēcīgākās komandas.

Informācija par sacensību norisi un citu pilsētu rezultātiem pieejama Latvijas Pauerliftinga federācijas mājas lapā http://www.powerliftings.lv/ un sociālā projekta „Es zinu, Tu to vari” draugiem.lv lapas www.draugiem.lv/tutovari sadaļā „Pasākumi”.

Pauerliftinga sacensības „Latvijas spēcīgākā pilsēta” notiek sociālā projekta „Es zinu, Tu to vari!” ietvaros. Lielākā daļa projekta „Es zinu, Tu to vari!” pasākumu ir veltīti jauniešiem, atsevišķi pasākumi paredzēti arī ģimenēm kopā ar bērniem. Projekta mērķis ir iedvesmot jauniešus būt fiziski aktīviem un veidot izpratni, ka veselīgs un aktīvs dzīvesveids un atteikšanās no dažādu atkarības vielu lietošanas palīdz sasniegt nospraustos mērķus. Projekta ietvaros no jūlija līdz augustam notiek vairāk kā 58 pasākumi visā Latvijā – ielu basketbola turnīri, ielu vingrošanas sacensības un citi ielu kultūras pasākumi, kā arī nometnes un ģimeņu sporta dienas. Par visām projekta aktivitātēm var uzzināt portāla draugiem.lv lapā www.draugiem.lv/tutovari. Aktivitātes veidotas tā, lai tās būtu vienkāršas un viegli pieejamas ikvienam interesentam.

Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs atgādina - veselības saglabāšanas visa mūža garumā pamatā ir cilvēka personīgā atbildība. Ārstēšana un veselības aprūpe cilvēka veselību ietekmē aptuveni pa 20%. Atlikušie 80% ir katra cilvēka personīgi izdarītās izvēles – veselīgs vai neveselīgs dzīvesveids – uzturs, fiziskās aktivitātes vai to neesamība, veselībai kaitīgu vielu lietošana vai izvairīšanās no tām, riskants vai drošs dzīvesveids, sociālie faktori, izglītība u.c. Īpaši būtiski to ir apzināties jau jaunībā un savu dzīvi balstīt uz veselību pozitīvi ietekmējošām izvēlēm.

Sacensību „Latvijas spēcīgākā pilsēta” Daugavpils posmu organizē Latvijas Paeurliftinga federācija. Projektu atbalsta Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs. Projekta stratēģiskais partneris Draugiem.lv, informē lieldraugi TVNET, JCDecaux un LTV.

Informāciju sagatavoja:

Baiba Norberte

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Latvijas Pauerliftinga federācija

Biedrība Spēka Pasaule

www.sp.lv, www.powerliftings.lv

e-pasts: sab@sp.lv, mob.tālr.: +371 287 52 793

 

Papildu informācijai:

Mārtiņš Krūze

Sacensību direktors

Mob.tālr.: +371 27 859 586