Bauskas Novada Domes priekšsēdētājs

Baušķenieki ir stipri un pamatīgi, kā mūsu Zemgales māls.

Pilna Uzruna
2015 lsp 08 liepaja 107

Liepājnieki pārspēj pagājušā gada rezultātu sacensībās „Latvijas spēcīgākā pilsēta”

Svētdien pludmales kafejnīcā „Vēju dārzs” notika svaru stieņa spiešanas guļus sacensības uz reižu skaitu „Latvijas spēcīgākā pilsēta” Liepājas posms. Liepājnieki, baudot laisko un saulaino dienu pludmalē, pārstāvēja savu pilsētu, sacensībās kopā paceļot 153 150 kg un pārspējot pagājušā gada rezultātu – 103 850 kg.

Sacensību „Latvijas spēcīgākā pilsēta” posmi ir notikuši jau astoņās pilsētās. Šobrīd Liepāja ierindojas 6. vietā ar rezultātu 153 150 kg, apsteidzot Gulbeni – 145 880 un Cēsis – 137 270 kg. Patlaban līderos izvirzās Valmieras iedzīvotāji, kopā paceļot 251 750 kg. Bauskā tika uzspiesti 226 080 kg, Rēzeknē – 190 800 kg, Ventspilī – 187 120 kg, Alūksnē – 165 120 kg. Sacensību posmi vēl notiks Siguldā 21. augustā; Saulkrastos 22. augustā, Ludzā 22. augustā un Rīgā 29. augustā.

Sacensību „Latvijas spēcīgākā pilsēta” posmos godina trīs labākos sportistus katrā grupā. Starp jauniešiem Liepājas posmā 1. vietu izcīnīja Krists Čiževičs, kurš 20 kg smago svaru stieni uzspieda 115 reizes, kopā pilsētai savācot 2 300 kg. Par 2. vietas ieguvēju kļuva Daniels Dīķis ar rezultātu 50 uzspiestās reizes. Savukārt Kārlis Stalbs ierindojās 3. vietā jauniešu konkurencē, uzspiežot 20 kg 45 reizes.

Starp Liepājas dāmām godpilno 1. vietu izcīnīja Sandra Bileiše, uzspiežot 20 kg smago svaru stieni 120 reizes, un pilsētas rezultātu papildinot ar 2 400 kg. Kristīne Rudzinska izcīnīja 2. vietu ar 87 uzspiestajām reizēm. Par 3. vietas ieguvēju kļuva Kristīne Salmiņa ar rezultātu 68 uzspiestās reizes.

Vīriem sacensībās bija jāuzveic 50 kg smags svaru stienis. Māris Osis, kurš kopā ar ģimeni jau ir piedalījies četros sacensību posmos, Liepājā kļuva par spēcīgāko vīru, uzspiežot svaru stieni 105 reizes un papildinot pilsētas rezultātu ar 5 250 kg. Ruslans Drozdovs ierindojās 2. vietā ar 96 uzspiestajām reizēm, bet Juris Šimis sacensībās uzspieda 92 reizes un ierindojās 3. vietā.

Latvijas kopvērtējumā pēc astoņiem sacensību posmiem Ginta Ezeriņa ir noturējusies līderos dāmu konkurencē. G. Ezeriņa Cēsu posmā 20 kg svaru stieni uzspieda 161 reizi. Rēzeknes posmā jaunu rekordu jauniešu grupā uzstādīja Vladislavs Groms, kurš 20 kg smago svaru stieni uzspieda 300 reizes. Ventspils posmā jaunu vīru rekordu uzstādīja Edmunds Andrups, 50 kg smago svara stieni uzspiežot 149 reizes. Rīgā 5. septembrī notiks Rekordu diena, kad sacensību dalībnieki varēs uzlabot savu sniegumu.

Sacensības „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2015” organizē Latvijas Pauerliftinga federācija. Sacensības atbalsta Latvijas Sporta federāciju padome, Izglītības un zinātnes ministrija un interneta veikals http://veikals.sp.lv/. Pasākums tiek līdzfinansēts kā sabiedriski nozīmīgs tautas sporta pasākums.