Baušķenieki ir stipri un pamatīgi, kā mūsu Zemgales māls.

Pilna Uzruna
2015 lsp 12 ludza 387

Ludza ierindojas 7. vietā sacensības „Latvijas spēcīgākā pilsēta”

Ludzas iedzīvotāji 22. augustā piedalījās sacensībās svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu „Latvijas spēcīgākā pilsēta”. Trīs stundu laikā kopā tika pacelti 151 790 kg, pilsētu patlaban ierindojot 7. vietā.

Sacensības „Latvijas spēcīgākā pilsēta” ir notikušas jau 11 pilsētas. Šobrīd vēl joprojām līderos izvirzās Valmieras iedzīvotāji, kopā paceļot 251 750 kg. Bauskā tika uzspiesti 226 080 kg, Rēzeknē – 190 800 kg, Ventspilī – 187 120 kg, Alūksnē – 165 120, Liepājā – 153 150 kg, Ludzā – 151 790 kg, Gulbenē - 145 880 kg, Siguldā – 143 260 kg, Saulkrastos – 138 730 kg un Cēsīs - 137 270 kg. Vēl tikai Rīgas iedzīvotāji varēs pierādīt savas pilsētas spēku sacensību noslēdzošajā posmā 27. augustā.

Sacensības notiek gan starp pilsētām, gan arī nosakot spēkā izturīgākos dalībniekus. Katrā posmā ar medaļām tiek apbalvoti trīs labākie jaunieši, vīri un sievietes. Ludzas posmā lielisku rezultātu uzrādīja Dagnija Dalibo, kura sacensībās 20 kg smago svaru stieni uzspieda 123 reizes, izcīnot 1. vietu un papildinot pilsētas rezultātu ar 2 460 kg. Dagnija Dalibo patlaban ierindojas arī 3. vietā Latvijas kopvērtējumā dāmu konkurencē. Rīgā 5. septembrī notiks Rekordu diena, kad sacensību dalībnieki varēs uzlabot savu sniegumu un pretendēt uz spēcīgākā/-ās titulu Latvijas kopvērtējumā. Savukārt Ludzas posmā 2. vietu izcīnīja Diāna Dilmackaja ar 52 uzspiestajām reizēm. Par 3. vietas ieguvēju kļuva Olga Ivanova ar rezultātu 35 uzspiestās reizes.

Ludzas posmā 1. vietu jauniešu grupā izcīnīja Agnis Kairovs, kurš 20 kg smago svaru stieni uzspieda 98 reizes, kopā pilsētai savācot 1 960 kg. Godpilno 2. vietu izcīnīja Kristaps Logins ar rezultātu 94 uzspiestās reizes. Ludzā 3. vietā ierindojās Bogdans Kleimjonovs, kurš 20 kg svaru stieni uzspieda 90 reizes.

Vīriem sacensībās bija jāuzveic 50 kg smags svaru stienis. Anzhi Ribakovs kļuva par spēcīgāko, uzspiežot 50 kg 102 reizes un pilsētas rezultātu papildinot ar 5 100 kg. Edgars Ratņuks palika 2. vietā ar 99 uzspiestajām reizēm, bet Aleksandrs Ignatevs sacensībās uzspieda svaru stieni 86 reizes un ierindojās 3. vietā.

Informācija par sacensību norisi un rezultātiem ir pieejama Latvijas Pauerliftinga federācijas mājas lapā http://www.powerliftings.lv/

Sacensības „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2015” organizē Latvijas Pauerliftinga federācija. Sacensības atbalsta Latvijas Sporta federāciju padome, Izglītības un zinātnes ministrija un interneta veikals http://veikals.sp.lv/. Pasākums tiek līdzfinansēts kā sabiedriski nozīmīgs tautas sporta pasākums.