LSFP atbalsts
Artūrs Mangulis
Artūrs Mangulis
Ogres novada domes priekšsēdētājs

Ogre-Milža spēks.

Pilna Uzruna
I foto

Dagdas posmā sacensībās “Latvijas spēcīgākā pilsēta” piedalās rekordliels dalībnieku skaits

29.jūlijā svētku “Annas Dagdā 2016” ietvaros draudzīgā un atbalstošā atmosfērā norisinājās sacensību “Latvijas spēcīgākā pilsēta” Dagdas posms, kurā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 160 sportotkāri Dagdas atbalstītāji, un tie kopā pacēla 106 170 kg.

Savus spēkus svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu izmēģināja 58 dāmas, 35 jaunieši līdz 18 gadu vecumam un 67 vīri. Parādot piemēru un uzspiežot 20 kg svaru stieni 25 reizes, vietējos atbalstīt savu pilsētu aicināja arī Dagdas novada domes priekšsēdētāja Sandra Viškure. Sacensību gaitā ikviens dalībnieks, kurš apgūlās zem svaru stieņa tika atbalstīts un uzmundrināts, neskatoties uz to, vai svaru stieni spieda tik pāris vai desmitiem reižu. Tāds publikas atbalsts un kopības sajūta nav redzēta nevienā no līdz šim notikušajiem sacensību “Latvijas spēcīgākā pilsēta” posmiem.

Dāmu konkurencē, uzspiežot 20 kg svaru stieni 55 reizes, uzvarēja Rudīte Everte. Aiz Rudītes 2.vietā ierindojās Ilga Orole, kura svaru stieni uzspieda 45 reizes. Ar 43 uzspiestajām reizēm 3.vietu izcīnīja Ieva Mazlazdiņa.

Jauniešu līdz 18 gadu vecumam grupā spēka ziņā izturīgākais bija Mareks Kojalovičs, kurš 20 kg svaru stieni uzspieda 80 reizes. Aiz Mareka ar paceltajām 73 reizēm 2.vietā ierindojās Arturs Trepša, bet 3.vietā palika Rihards Pokulis, kurš svaru stieni uzspieda 55 reizes.

Ja jaunieši un dāmas mērojās spēkiem 20 kg svaru stieņa spiešanā, tad vīriem svaru stienis svēra 50 kg. Vīru konkurencē 1.vietu izcīnīja Anatolijs Pikša, kurš 50 kg svaru stieni uzspieda 76 reizes. 61 reizi uzspiežot svaru stieni, 2.vietā ierindojās Artūrs Visockis, bet 3.vietā ar 58 uzspiestajām reizēm palika Arturs Plakošs.

Pilsētu konkurencē patlaban 1.vietu ar paceltajiem 207 790 kg ieņem Jēkabpils. Aiz Jēkabpils 2.vietā ierindojas Gulbenes pilsēta ar paceltajiem 188 710 kg, bet 3.vietu ieņem Madona. Jāatgādina, ka 2015.gadā, lai iekļūtu trīs spēcīgāko pilsētu vidū, pilsētas aizstāvjiem vajadzēja kopā pacelt vairāk nekā 200 000 kg. Šogad tikai Jēkabpils ir pārsniegusi šo robežu un pieteikusi sevi Latvijas pašas spēcīgākās pilsētas titulam. Jau 6.augustā Ogre, Bauska un Alūksne rādīs savus spēkus un metīs izaicinājumu gan individuālajiem rekordiem, gan pilsētu rezultātiem.

Projektu “Latvijas spēcīgākā pilsēta” atbalsta Latvijas Sporta federāciju pārvalde kā sabiedriski nozīmīgu tautas sporta projektu.

Plašāka informācija par sacensību noteikumiem un iepriekšējo posmu rezultātiem pieejama Latvijas Spēcīgākās pilsētas 2016 mājas lapā: www.specigakapilseta.lv