LSFP atbalsts
Jānis Upenieks
Jānis Upenieks
Saeimas deputāts

Sports un veselīgs dzīvesveids, ir pilnvērtīgas dzīves stūrakmens.

Pilna Uzruna
P8272459

Jelgava paceļ vairāk nekā 200 tonnas sacensībās “Latvijas spēcīgākā pilsēta”

27.augustā pie Jelgavas Kultūras nama norisinājās sacensību “Latvijas spēcīgākā pilsēta” posms, kurā jelgavnieki pacēla 205 700 kg, ierindojot pilsētu 5.vietā Latvijas pilsētu konkurencē. Ar savu rezultātu Jelgava ir iekļuvusi to sešu pašu spēcīgāko Latvijas pilsētu klubiņā, kuras sacensību “Latvijas spēcīgākā pilsēta” vēsturē ir pacēlušas vairāk par 200 tonnām.

Jau no paša sacensību sākuma bija skaidrs, ka jelgavniekos mīt tas spēks, kas ļaus pilsētai cīnīties par spēcīgākās Latvijas pilsētas titulu. Jelgavnieki cīnījās godam un pašās sacensību beigās pietrūka mazāk nekā 10 tonnas, lai apsteigtu Jēkabpili un Daugavpili un iekļūtu spēcīgāko pilsētu trijniekā. Tomēr, paceļot vairāk par 200 tonnām, Jelgava ir parādījusi savu spēku un iekļuvusi 200 tonnu pilsētu klubiņā, kurā ir vien sešas pilsētas – Rīga, Valmiera, Daugavpils, Jēkabpils, Bauska un tagad arī Jelgava.

Trīs stundu laikā savus spēkus svaru stieņa spiešanā guļus izmēģināja 159 sacensību dalībnieki – 23 dāmas, 32 jaunieši un 104 vīri. Ar milzīgu pārsvaru vīru konkurencē uzvarēja otrais spēka ziņā izturīgākais Latvijas vīrs Uldis Veliks, kurš uzlaboja savu iepriekš uzrādīto rezultātu un 50 kg svaru stieni uzspieda 144 reizes. Ar 83 uzspiestajām reizēm 2.vietā ierindojās Janijs Poida, bet 3.vietā palika Ingus Sāvičs, kurš svaru stieni uzspieda 73 reizes.

Par pirmajām vietām daudz sīvāka cīņa bija jauniešu līdz 18 gadu vecumam grupā. 20 kg svaru stieni uzspiežot 100 reizes, jauniešu konkurencē uzvarēja Viesturs Švikulis. 2.vietā ierindojās Egīls Lībietis, kurš svaru stieni uzspieda 87 reizes, bet 3.vietā ar 83 uzspiestajām reizēm palika Andrejs Sobačevskis.

Dāmu konkurencē pirmo vietu rezultāti bija daudz blīvāki nekā vīriem un jauniešiem. 20 kg svaru stieni uzspiežot 78 reizes, dāmu konkurencē uzvarēja Jana Jansone. 2.vietā ierindojās Madara Černuho, kura svaru stieni uzspieda 73 reizes, bet 3.vietā ar uzspiestajām 70 reizēm palika Milena Rinkeviča.

Kā vasara lēnām, bet pa visam noteikti iet uz beigām, tā arī sacensības “Latvijas spēcīgākā pilsēta” tuvojas noslēgumam. Saglabājot nelielu noslēpumainību, varam pačukstēt – ir plānots vēl vienas pilsētas papildposms. Sekojiet līdzi jaunumiem un noslēdziet savu vasaru spēcīgi!

Projektu “Latvijas spēcīgākā pilsēta” atbalsta Latvijas Sporta federāciju pārvalde kā sabiedriski nozīmīgu tautas sporta projektu.

Plašāka informācija par sacensību noteikumiem un iepriekšējo posmu rezultātiem pieejama Latvijas Spēcīgākās pilsētas 2016 mājas lapā: www.specigakapilseta.lv

Picture

Dace Rence

2016. gada 29. Augusts, 18:49 facebook

Janijs Poida nevis Boida 😃

Sm 832957

Mārtiņš Krūze

2016. gada 30. Augusts, 07:17 draugiem

Liels paldies, izlabojām!