LSFP atbalsts
Jānis Lāčplēsis
Jānis Lāčplēsis
Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs

Daugavpilī spēkavīri nav izzuduši

Pilna Uzruna
Img 2285

Kuldīga paceļ 108 990 kg sacensībās “Latvijas spēcīgākā pilsēta”

1.oktobrī Hercoga Jēkaba gadatirgū tika ne tikai pirkts un pārdots, smiets un diets uz nebēdu, bet arī rādīts kuldīdznieku spēks sacensībās “Latvijas spēcīgākā pilsēta”. Kopā kuldīdznieki un pilsētas viesi pacēla 108 990 kg, ļaujot Kuldīgai pilsētu topā apsteigt Valku, Ķegumu, Skrundu un Dagdu.

Pēc iestiprināšanās ar gardiem šašļikiem, desiņām un citiem gadatirgū neiztrūkstošajiem labumiem kuldīdznieki rādīja savu spēku svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu. Sacensībās piedalījās gan tie, kuri dzimuši pagājušā gadsimta četrdesmitajos un piecdesmitajos gados, gan tie, kuri vēl nav sasnieguši 10 gadu vecumu, gan tie, kuri ar sportu un svaru stieni uz “Tu”, gan tie, kuriem pamēģināt uzspiest 20 kg vai 50 kg bija piedzīvojums. Tomēr pāri visam valdīja draudzīga konkurence, smiekli un jautrība!

Kuldīgas posmā sacensībās piedalījās 162 dalībnieki – 52 dāmas, 42 jaunieši līdz 18 gadu vecumam un 68 vīri. 20 kg svaru stieni uzspiežot 55 reizes, dāmu konkurencē uzvarēja Gundega Stepanova. Ar 54 uzspiestajām reizēm 2.vietu izcīnīja Sarmīte Balode, bet 3.vietā ierindojās Jana Roze, kura svaru stieni uzspieda 52 reizes.

Jauniešu līdz 18 gadu vecumam konkurencē pārliecinoši uzvarēja Edijs Dēliņš, kurš 20 kg svaru stieni uzspieda 109 reizes. Ar 94 uzspiestajām reizēm 2.vietā ierindojās Ričards Smirnovs, bet 3.vietā palika Niks Rams, kurš svaru stieni uzspieda 87 reizes.

Ja jauniešiem un dāmām svaru stienis svēra 20 kg, tad vīriem savs spēks bija jāpierāda 50 kg svaru stieņa spiešanā. Vīru konkurencē uzvarēja Ruslans Drozdovs, kurš 50 kg svaru stieni uzspieda 85 reizes. Ar 72 uzspiestajām reizēm 2.vietā ierindojās Armands Rozentāls, bet 3.vietu izcīnīja  Arnis Rukmanis, kurš svaru stieni uzspieda 70 reizes.

Ar Kuldīgas posmu un uzrādīto rezultātu šogad arī noslēdzās sacensības “Latvijas spēcīgākā pilsēta”, kurās piedalījās 24 Latvijas pilsētas. Valmiera, Bauska un Daugavpils ir kļuvušas par 2016.gada spēcīgākajām pilsētām.

Projektu “Latvijas spēcīgākā pilsēta” atbalsta Latvijas Sporta federāciju pārvalde kā sabiedriski nozīmīgu tautas sporta projektu.

Plašāka informācija par sacensību noteikumiem un iepriekšējo posmu rezultātiem pieejama Latvijas Spēcīgākās pilsētas 2016 mājas lapā: www.specigakapilseta.lv

 3guyjqp normal

Martins Kruze

2017. gada 29. Aprīlis, 19:24 twitter

resr